Milí zákazníci a přátelé, Je nám nesmírně líto, že vás musíme informovat, že 13.10. došlo k devastujícímu požáru, který pohltil naši dílnu a domov. Díky bohu jsou lidé v pořádku, ale vše ostatní lehlo popelem a náš e-shop je aktuálně pozastavený.

O materiálech

Podporujeme trvale udržitelné hospodaření v lesích a spotřeby dřeva jako ekologicky obnovitelného zdroje a výrobků ze dřeva, ochranu přírody a trvale udržitelného rozvoje společnosti prostřednictvím realizace Českého systému certifikace lesů.

Všechny materiály, které používáme, jsou non toxic a nezávadné. Na povrchové úpravy používáme barvy, přírodní vosky a laky certifikované na použití na dětské hračky (EN 71-3).

Povrchové úpravy

Barvy

Mlékovky mají čistě přírodní složení, jsou ekologicky odbouratelné, netoxické. Bez chemie, bez zápachu a těkavých látek.CCBD9D47-A72B-4AB0-81B0-071AD6A03F43

Vosky a laky

Karnaubský vosk

Karnaubský mléčný vosk má přírodní netoxické složení. Karnaubský vosk se extrahuje z listů brazilské palmy a slouží k dosažení lesku i matu na navoskovaném povrchu. Používá se kromě nábytkářství i v cukrovinkách, kosmetice nebo farmacii.

Vosk má 100% čistě z přírodní složení, a tak je výborný pro použití na dětský nábytek. Po natření je dobré vosk nechat minimálně měsíc absorbovat a vytvrdnout. Pak je povrch zafixovaný a je lehce omyvatelný. Do té doby s navoskovanou věcí zacházejte opatrně. Na věci, které jsou hodně zatěžované a používané, například kuchyňská linka nebo jídelní stůl se hodí použít lak.

1D1AA944-4C3E-4E03-813B-F411E2CF1AB3237px-Carnauba_wax (zdroj, autor obrázku: Simon A. Eugster)

 Laky

Pro více zatěžované povrchy používáme laky na vodní bázi. Lak neobsahuje rozpouštědla a podíl VOC (těkavých organických sloučenin) je 0,01 g/l. Je certifikovaný pro použití na dětské hračky dle normy EN 71-3. Lak je velice odolný a trvanlivý, a proto se doporučuje pro hodně namáhaná místa - jídelní stůl, kuchyňská linka. Po natření nechte lak minimálně týden absorbovat a vytvrdnout. Pak je povrch zafixovaný a je omyvatelný.

3EC61C9A-5B76-46A1-AC32-FB9C12FC96E6

Materiály 

Všechny materiály, které používáme, jsou nezávadné a non toxic.

 

Překližka

Překližka, kterou používáme, má lepení E1, takže je zdravotně nezávadná.

eph

Certifikáty pro překližku 4 mm, že neobsahuje formaldehyd.

dyas1

dyas2

dyas2

dyas4

 

Prohlášení o shodě

prohl-di prohl-di